search
REKLAMA
News

Netflix i DAVID FINCHER szykują serialowy prequel CHINATOWN

Łukasz Budnik

19 listopada 2019

REKLAMA

Jak informuje Deadline, Netflix nawiązał kolejną współpracę z Davidem Fincherem. Słynny reżyser połączy siły z Robertem Townem, scenarzystą Chinatown (1974), i wspólnie napiszą scenariusz pilota serialowego prequelu filmu Romana Polańskiego.

Fabuła skupi się na młodym Jake’u Gittesie, granym w filmie przez Jacka Nicholsona, i opowie o tym jak detektyw rozpoczął swoją działalność w skorumpowanym mieście. Fincher będzie również producentem serialu, podobnie jak Towne i Josh Donen. Umowa zawarta z Netfliksem nie przewiduje, że Fincher zajmie się również reżyserią pilota, choć nie jest to wykluczone.

Dla Towne’a to kolejny powrót do Chinatown. Laureat Oscara za scenariusz do oryginału pracował też przy sequelu z 1990 roku, zatytułowanym Dwóch Jake’ów i wyreżyserowanym przez samego Nicholsona  – film ten nie odniósł jednak sukcesu.

Fincher pracuje obecnie nad filmem biograficznym Mank, opowiadającym o scenarzyście Hermanie J. Mankiewiczu – tytułową rolę zagra Gary Oldman. Film również powstaje dla Netfliksa.

Jak podoba wam się pomysł na prequel Chinatown

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA