search
REKLAMA
News

NBC pokaże dokument o tym, jak media społecznościowe mogły wypaczyć proces DEPP vs. HEARD

Proces Depp vs. Heard nadal jest głośnym tematem.

Łukasz Budnik

13 lipca 2022

REKLAMA

Nie cichnie temat procesu Amber Heard i Johnny’ego Deppa, który stał się prawdziwym fenomenem w sieci i był oglądany na żywo przez setki tysięcy widzów. Jutro około 4:30 polskiego czasu ma zadebiutować półgodzinny dokument “A Marriage on Trial: Johnny Depp, Amber Heard, and Truth in the Age of Social Media”, który zostanie wyemitowany na platformie NBC News Now. 

Program ma skupić się na “dwóch reakcjach – tych, którzy dostali za mało i tych, którzy otrzymali więcej niż chcieli”. W opisie czytamy:

Nowy dokument opowiada o tym, dlaczego proces zdominował media społecznościowe, głównie TikToka, i co stracili widzowie, jeśli social media były ich jedynym źródłem informacji. Po procesie, którego wynik zaskoczył ekspertów, NBC przygląda się temu, jak sądowy proces stał się procesem na TikToku i co werdykt oznacza dla przyszłych spraw o przemoc domową.

Wśród osób, które będą wypowiadały się w dokumencie, są między innymi Elaine Bredehoft – prawniczka Heard, profesor amerykańskiego uniwersytetu i dziennikarze.

Przypomnijmy, że w wyroku zdecydowano, że Amber Heard dopuściła się zniesławienia i że Depp otrzyma 15 milionów (10 milionów za straty rzeczywiste i 5 za moralne, jednak ta ostatnia suma została zmniejszona do 350 tysięcy dolarów – to limit obowiązujący w Wirginii). Z kolei Heard ma otrzymać 2 miliony dolarów odszkodowania, uznano bowiem, że jeden z punktów z jej kontrpozwu wobec Deppa jest zasadny. Aktorka planuje apelację, jednak na ten moment stara się wykazać, że jeden z członków ławy przysięgłych nie był tym, który miał się stawić według dokumentów.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA