search
REKLAMA
News

MICHAŁ KOTERSKI zagra EDWARDA GIERKA w filmie biograficznym. Jest zdjęcie w charakteryzacji

Łukasz Budnik

16 lipca 2020

REKLAMA

27 lipca ruszą zdjęcie do filmu Gierek, biografii polskiego polityka, działacza komunistycznego, a w latach 1970–1980 I sekretarz KC PZPR. Tytułową rolę w filmie zagra Michał Koterski, który do tej pory występował głównie w komediach – ostatnio mogliśmy go oglądać m.in. w Swingersach

Oprócz Koterskiego w filmie zobaczymy Małgorzatę Kożuchowską (w roli Stanisławy Gierek) oraz Jana Frycza i Rafała Zawieruchę. Producent filmu, Global Studio, podzielił się na Instagramie zdjęciem Koterskiego w charakteryzacji. Tak aktor będzie się prezentować w filmie:

Inne zdjęcie dodał sam Koterski, pisząc, że to najtrudniejsze wyzwanie w jego karierze. Aktor przytył do roli 17 kg. W poście Koterskiego zobaczycie też zdjęcie Małgorzaty Kożuchowskiej.

https://www.instagram.com/p/CCrFaj-pzt3/

Autorami scenariusza są publicysta i dziennikarz Rafał Woś, Krzysztof Tyszowiecki oraz Michał Kalicki. Za reżyserię odpowiadają Michał i Wojciech Węgrzynowie. Zarówno oni, jak i scenarzyści współpracowali już z Kożuchowską przy okazji Procederu (Krzysztof Tyszowiecki oraz Michał Kalicki byli wówczas współscenarzystami, a współpracował z nimi Rafał Woś, Michał Węgrzyn był reżyserem, zaś Wojciech – operatorem).

Zainteresował was ten projekt?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA