search
REKLAMA
News

MAŁA SYRENKA z pełnym zwiastunem. Zobaczcie zapowiedź widowiska z Halle Bailey

“Mała Syrenka” zadebiutuje w maju.

Łukasz Budnik

13 marca 2023

REKLAMA

W maju doczekamy się premiery remake’u Małej Syrenki Disneya, gdzie rolę tytułową zagrała Halle Bailey. Film wyreżyserował Rob Marshall. Do sieci trafił pełny zwiastun filmu.

Poza Bailey, w filmie zobaczymy lub usłyszymy takie gwiazdy, jak Jonah Hauer-King (książę Eryk), Javier Bardem (Tryton), Melissa McCarthy (Urszula), Jacob Tremblay (Florek), Awkwafina (Blagier) oraz Daveed Diggs (Sebastian). Zwiastun zobaczycie poniżej:

Bailey przed otrzymaniem roli znana była jako część duetu muzycznego tworzonego wraz z jej siostrą Chloe. Mała Syrenka to jej pierwsza większa rola. Aktorka tak tłumaczyła, dlaczego zdecydowała się przyjąć rolę Ariel:

Chcę, żeby mała dziewczynka wewnątrz mnie i wszystkie dziewczynki takie jak ja wiedziały, że są wyjątkowe, i powinny być księżniczkami. Nie ma powodu, dla których nie miałyby nimi być. Takie zapewnienie było czymś, czego ja sama potrzebowałam. To zmieniłoby moje poczucie pewności i wiary w siebie.

Bailey dodała, że nowa wersja Małej Syrenki jest uwspółcześniona.

Pierwotnie ta bohaterka poświęcała wszystko dla mężczyzny. To nie oddaje myślenia współczesnych kobiet. Teraz Ariel próbuje odnaleźć wolność, bo ma obsesję na punkcie świata. Książę Eryk to tylko wisienka na torcie. Nie chodzi tylko o niego.

Data premiery filmu wyznaczona została na 26 maja 2023 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA