search
REKLAMA
News

MADS MIKKELSEN dołączył do obsady filmu INDIANA JONES 5

Łukasz Budnik

15 kwietnia 2021

REKLAMA

Kilka dni temu filmowy świat obiegła informacja, że do obsady kolejnej odsłony serii Indiana Jones dołączyła Phoebe-Waller Bridge, która zagra główną rolę żeńską. Jednocześnie potwierdzono, że na stanowisko kompozytora powróci John Williams. Dziś z kolei “Deadline” przekazało, że w filmie wystąpi także Mads Mikkelsen.

Przypomnijmy, że Steven Spielberg nie wyreżyseruje Indiany Jonesa 5 – będzie jednak producentem i jest zaangażowany w projekt. Na stanowisku reżysera pojawi się za to James Mangold (Spacer po linieLogan). Twórcy mają nadzieję, że produkcja filmu rozpocznie się latem, a Mangold aktualnie spotyka się z innymi potencjalnymi gwiazdami. Na ten moment nie wiadomo, jaka będzie kolejna przygoda Indiany, tajemnicą pozostaje także rola Mikkelsena.

Dla aktora to kolejna słynna seria filmowa w jego CV – pojawił się już w MCU (Doktor Strange), serii o Bondzie (Casino Royale), Gwiezdnych wojnach (Łotr 1), a w kolejnych Fantastycznych zwierzętach wcieli się w Grindelwalda, przejmując tę rolę po Johnnym Deppie. W ostatnim czasie Mikkelsen był na całym świecie chwalony za swoją rolę w Na rauszu.

Premiera Indiany Jonesa 5 zaplanowana jest na 29 lipca 2022. 

Zdjęcie główne: JoBlo

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA