search
REKLAMA
News

Leslie Jones otrzymywała groźby śmierci, gdy zagrała w GHOSTBUSTERS. “Dlaczego ludzie są okrutni?”

Leslie Jones zagrała w żeńskim reboocie filmu.

Łukasz Budnik

21 września 2023

REKLAMA

W 2016 roku na ekrany trafił film Ghostbusters. Pogromcy duchów, reboot serii skupiony na kobiecych bohaterkach. Produkcja spotkała się z wyjątkowo negatywnym odbiorem. Jedną z ról zagrała w niej Leslie Jones, która w nowej książce opowiedziała, z jakimi reakcjami wówczas się mierzyła.

Jones, która zagrała w filmie u boku Kristen Wiig, Kate McKinnon i Melissy McCarthy, pisze:

Noc 18 lipca była okropna. Płakałam i myślałam, że pierwszy raz widzę [hejt] na taką skalę. Jak to jest, że ludzie zbierają się, by kogoś gnębić? To nie to, że popełniłam jakieś przestępstwo. Gnębiono mnie ze względu na rolę w filmie (nie wierzę, że muszę to powiedzieć głośno). (…) Płakałam nie dlatego, że byłam gnębiona, ale dlatego, że to nasz świat i nie wierzę, że ktoś mógłby zrobić coś innej osobie z powodu jej pracy. To okropne. Zagrałam w filmie. Groźby śmierci za coś takiego? Świat nie był tak różowy jak chciałam, żeby był.

Jones dodaje:

Tamtej nocy przyszła do mnie Kate McKinnon, wypiłyśmy trochę wina i jej się zwierzałam. Ze wszystkich kobiet w remake’u Paula [Feiga], to mnie oberwało się najgorzej. Ciekawe, dlaczego… A, no tak, bo byłam tą czarnoskórą. Wysyłano do mnie filmy, w których kogoś wieszano, z białymi kolesiami, którzy trzepali sobie na moje zdjęcie i mówili, “Ty czarnuchu, zabijemy cię”. Dlaczego ludzie są dla siebie tak okrutni? Jak można komuś napisać, że się go zabije? Kto tak robi?

Żeńska wersja Ghosbusters przyniosła straty w wysokości około 70 mln dolarów, wobec czego studio porzuciło plany na sequel. Zamiast tego postawiono na bezpośrednią kontynuację oryginałów, Ghostbusters: Afterlife. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA