search
REKLAMA
News

Kto stanie za kamerą serialu science fiction BLADE RUNNER 2099? Poznaliśmy reżysera pierwszego odcinka

“Blade Runner 2099” przygotowany jest przez Amazona.

Łukasz Budnik

15 marca 2023

REKLAMA

W lutym zeszłego roku dowiedzieliśmy się, że świat Łowcy androidów ma zostać rozszerzony o kolejny element, a Amazon Studios przymierza się do realizacji aktorskiego serialu Blade Runner 2099, który ma posłużyć jako kontynuacja filmu Blade Runner 2049 Denisa Villeneuve’a. We wrześniu 2022 roku projekt został oficjalnie zamówiony.

Jak wskazuje tytuł, akcja serialu, który poprowadzi i wyprodukuje Silka Luisa (Shining Girls), zostanie osadzona 50 lat po wydarzeniach z filmu Villeneuve’a. Wcześniej zapowiadano, że serial ma składać się z 10 odcinków, a pilotażowy odcinek został już napisany. Wiemy też, to go wyreżyseruje – to Jeremy Podeswa, który ma na koncie realizację odcinków takich seriali, jak m.in. Gra o tron, Pacyfik czy Zakazane imperium. Z kolei do zespołu scenarzystów dołączył Tom Spezialy (Pozostawieni). Amazon realizację Blade Runner 2099 traktuje priorytetowo.  Serial produkować będzie Ridley Scott, a także firma Scott Free Productions we współpracy z Amazon Studio i Alcon Entertainment.

Pierwszy Łowca androidów oparty był na powieści Czy androidy śnią o elektrycznych owcach? autorstwa Philipa K. Dicka, a główną rolę zagrał w nim Harrison Ford. Aktor powtórzył swój występ w filmie Villeneuve’a. Na ekranie towarzyszył mu Ryan Gosling. Na ten moment nie ma informacji na temat obsady nadchodzącego serialu.

To kolejny już nadchodzący serial oparty na twórczości Scotta – w przygotowaniu jest też serial FX osadzony w uniwersum Obcego.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA