search
REKLAMA
News

Krzycząca kobieta wtargnęła na czerwony dywan podczas festiwalu w CANNES. Nagrania i zdjęcia

Sytuacja w Cannes miała miejsce podczas premiery nowego filmu George’a Millera.

Łukasz Budnik

20 maja 2022

cannes premiera 1
REKLAMA

W Cannes wyświetlany jest Three Thousand Years of Longing, nowy film George’a Millera (Mad Max: Na drodze gniewu), w którym występują między innymi Idris Elba oraz Tilda Swinton. Podczas premiery na czerwonym dywanie doszło do niespodziewanego incydentu.

Na dywan wtargnęła kobieta, która miała na sobie koszulkę z napisem “scum” (szumowina) i zaczęła krzyczeć. Następnie zdjęła ubrania i padła na kolana. Z relacji obecnych wynika, że miała na sobie namalowane kolory flagi Ukrainy oraz napis “stop raping us” (przestańcie nas gwałcić) na brzuchu. Kobietą zajęli się ochroniarze, którzy wyprowadzili ją z dywanu (wcześniej ją przykryli). Na Twitterze pojawiły się krótkie nagrania, na których widać fragment incydentu. Do sieci trafiły też zdjęcia. Zobaczycie je poniżej:

cannes premiera

Three Thousand Years of Longing oparte jest na opowiadaniu “The Djinn in the Nightingale’s Eye” autorstwa A.S. Byatt. Swinton wciela się w dr Alitheę Binnie, badaczkę naukową, która podczas pobytu w Stambule trafia na Dżina (Elba) oferującego jej trzy życzenia. Mille napisał scenariusz wraz z Augustą Gore. Film ma trafić do kin 31 sierpnia. Poniżej jego zwiastun:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA