search
REKLAMA
News

Kolejny aktor z GRY O TRON we WŁADCY PIERŚCIENI Amazona

Łukasz Budnik

8 stycznia 2020

REKLAMA

Kolejne wieści w sprawie serialu Władca Pierścieni, przygotowywanego przez Amazon. “Deadline” poinformowało, że wybrano aktora który wcieli się w postać obsadzoną wcześniej przez Willa Poultera. Przypomnijmy, że znany z Midsommar i interaktywnego filmu Czarne lustro. Bandersnatch aktor zrezygnował z roli w zeszłym miesiącu. 

Poultera zastąpi Robert Aramayo, którego fani Gry o tron znają z występu w roli młodego Neda Starka. Aktor pojawił się też gościnnie w drugim sezonie Mindhuntera, a już wkrótce zobaczymy go na ekranie w King’s Man: Pierwszej misji, prequelu filmów z Taronem Egertonem. We Władcy Pierścieni ma się wcielić w rolę “młodego bohatera” nazywanego Beldor. To już drugi aktor z Gry o tron, którego zobaczymy w serialu Amazona – pierwszym jest Joseph Mawle, który grał tam Benjena Starka.

Na tę chwilę w obsadzie serialu są jeszcze Ema Horvath, Markella Kavenagh i Morfydd Clark, która wcieli się w Galadrielę

Pierwszy sezon serial Amazona ma liczyć 20 odcinków. Jest to, jak na dzisiejsze standardy, niemała liczba. Akcja serialu nie będzie skupiać się na wydarzeniach znanych już z filmu Petera Jacksona. Osadzona zostanie w Drugiej Erze Sródziemia, w czasach, gdy Sauron doszedł do władzy. Według Shippeya Amazon ma wolną rękę jeśli chodzi o uzupełnianie informacji nieopisanych przez Tolkiena, ale nie mogą przeinaczać tego, o czym nadmienił w swoich książkach.

W zespole kreatywnym są osoby, które pracowały przy takich serialach jak Gra o tron, Zakazane imperiumStranger Things Breaking BadPierwsze dwa odcinki reżyseruje J.A. Bayona (Jurassic World: Upadłe królestwo). Już teraz zapowiedziano drugi sezon. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA