search
REKLAMA
News

Jude Law miał kiedyś szansę zagrać Supermana. Zrezygnował po przymierzeniu kostiumu

Jude Law opowiedział o tym, dlaczego odmówił roli Człowieka ze stali.

Łukasz Budnik

15 czerwca 2024

REKLAMA

Aktualnie trwają prace na planie Supermana w reżyserii Jamesa Gunna. Tytułową rolę gra David Corenswet, który dołączył do grona aktorów wcielających się w Człowieka ze stali. Lata temu do roli Supermana przymierzany był też inny gwiazdor – Jude Law.

Aktor w nowym wywiadzie opowiedział nieco na ten temat. Film, w którym miał wcielić się w Supermana, nosił tytuł Superman: Flyby i napisał go J.J. Abrams.

Tak, to prawda. Flirtowałem z tym pomysłem, ale zawsze miałem opory, bo coś mi nie pasowało. Wiem, że możesz powiedzieć, że grałem Yonn-Rogga i Dumbledore’a, ale to wydawało mi się krokiem za daleko. Reżyserią miał zająć się Brett Ratner, ale chyba wtedy nie mieli jeszcze scenariusza. To było dawno temu. Przynieśli mi kostium i myśleli, że to może spowoduje, że zmienię zdanie. Przymierzyłem go, spojrzałem w lustro i pierwotnie jakaś część mnie pomyślała: “To mogłoby być coś dobrego”, a potem pomyślałem: “Nie, nie możesz tego zrobić”. Odpuściłem, a film i tak nie powstał.

Kilka lat temu w sieci krążyła informacja, że Law był rozważany do roli Supermana także w filmie Batman v Superman, nad którym pracowano około 2002 roku – wówczas Batmana miał grać Colin Farrell.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA