search
REKLAMA
News

JOHN CLEESE wyśmiał “głupiutką” koronację króla Karola III. “Myślałem, że to skecz Monty Pythona”

John Cleese zabrał głos w sprawie medialnego wydarzenia.

Łukasz Budnik

10 maja 2023

REKLAMA

Kilka dni temu media żyły dniem koronacji Karola III. Wydarzenie miało miejsce w Opactwie Westminsterskim i wzięło w nim udział ponad 2000 osób. Na komentarz dotyczący sytuacji pozwolił sobie John Cleese. Słynny członek grupy Monty Python wyznał, że całe zdarzenie bardzo go rozbawiło.

Cleese opowiedział:

Nie mogłem przestać się śmiać. Ci ludzie w głupiutkich strojach, biorący to wszystko tak poważnie. Myślałem, że to jest skecz Monty Pythona. Nie śmiałem się konkretnie z ludzi, bo wszyscy naprawdę dobrze odegrali swoje role. Ale całość to głupotka. Nie wiem, dlaczego wciąż praktykujemy te tradycje. Wiem, że jest korona, która od 800 lat jest nakładana ludziom na głowy i w tym rzecz. Warto jednak zauważyć, że wspaniały człowiek Justin, arcybiskup Canterbury, którego spotkałem dwa tygodnie temu i którego uważam za jednego z najlepszych ludzi, powinien poćwiczyć nakładanie tej korony.

W tym momencie Cleese zaczął udawać, że nie może trafić koroną na czyjąś głowę.

Fragment wywiadu z Cleesem zobaczycie poniżej:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA