search
REKLAMA
News

Jodie Turner-Smith zagra ANNĘ BOLEYN w nowym brytyjskim miniserialu

Łukasz Budnik

30 października 2020

REKLAMA

W przygotowaniu jest składający się z trzech odcinków dramat psychologiczny skupiający się na postaci Anny Boleyn, królowej Anglii w latach 1533-1536 i drugiej żony króla Henryka VIII, straconej za zdradę stanu. “Variety” poinformowało, że główną rolę w serialu zagra Jodie Turner-Smith, znana m.in. z filmu Queen & Slim

Serial ma opowiadać o ostatnich miesiącach życia Boleyn i jej zmaganiach aby zapewnić byt córce oraz zmierzyć się z patriarchatem. Autorką scenariusza jest Eve Hedderwick Turner, zaś reżyserią zajmie się Lynsey Miller. Turner-Smith stwierdziła, że ekscytuje ją perspektywa opowiedzenia historii jednej z najbardziej kontrowersyjnych królowych i zagłębienie się w jej silne strony przy jednoczesnym badaniu słabości i delikatności. Aktorka dodała, że w rękach twórczyń będzie to bardzo ludzka historia, aktualna także dziś. W podobnym tonie wypowiadają się przedstawiciele Fable Pictures, firmy produkującej serial. Są zachwyceni, że to właśnie Turner-Smith pokaże determinację Anny, by być równą wśród mężczyzn i wyznaczyć drogę jej dziecku.

Do tej pory w Boleyn wcielały się m.in. Natalie Dormer, Natalie Portman i Claire Foy.

Producentem wykonawczym serialu będzie historyk Dan Jones, a dystrybutorem – Sony Pictures Television. W produkcji zobaczymy jeszcze m.in. Amandę Burton, Paapę Essiedu, Thalissę Teixeirę, Barry’ego Warda oraz Jamaela Westmana. Serial powstaje dla Channel 4.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA