search
REKLAMA
News

JODIE TURNER-SMITH jako ANNA BOLEYN w nowej zapowiedzi nadchodzącego miniserialu

Łukasz Budnik

7 kwietnia 2021

REKLAMA

Pod koniec zeszłego roku zakończyły się zdjęcia do składającego się z trzech odcinków dramatu psychologicznego skupiającego się na postaci Anny Boleyn, królowej Anglii w latach 1533-1536 i drugiej żony króla Henryka VIII, straconej za zdradę stanu. Tytułową rolę w serialu zagra Jodie Turner-Smith, znana m.in. z filmów Neon Demon oraz Queen & Slim. Do sieci trafił krótki teaser produkcji.

Serial ma opowiadać o ostatnich miesiącach życia Boleyn i jej zmaganiach aby zapewnić byt córce oraz zmierzyć się z patriarchatem. Autorką scenariusza jest Eve Hedderwick Turner, zaś reżyserią zajmie się Lynsey Miller.

Turner-Smith stwierdziła w zeszłym roku, że ekscytuje ją perspektywa opowiedzenia historii jednej z najbardziej kontrowersyjnych królowych i zagłębienie się w jej silne strony przy jednoczesnym badaniu słabości i delikatności. Aktorka dodała, że w rękach twórczyń będzie to bardzo ludzka historia, aktualna także dziś. W podobnym tonie wypowiadali się przedstawiciele Fable Pictures, firmy produkującej serial. Są zachwyceni, że to właśnie Turner-Smith pokaże determinację Anny, by być równą wśród mężczyzn i wyznaczyć drogę jej dziecku.

Do tej pory w Boleyn wcielały się m.in. Natalie Dormer, Natalie Portman i Claire Foy.

 

Producentem wykonawczym serialu jest historyk Dan Jones, a dystrybutorem – Sony Pictures Television. W produkcji zobaczymy jeszcze m.in. Amandę Burton, Paapę Essiedu, Thalissę Teixeirę, Barry’ego Warda oraz Jamaela Westmana. Serial powstaje dla Channel 5, a premiera ma odbyć się jeszcze w tym roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA