search
REKLAMA
News

JODIE TURNER-SMITH i MARK STANLEY jako Anna Boleyn i Henryk VIII na nowym promocyjnym zdjęciu

Łukasz Budnik

9 kwietnia 2021

REKLAMA

Trwa kampania promocyjna nadchodzącego dramatu psychologicznego skupiającego się na postaci Anny Boleyn, królowej Anglii w latach 1533-1536 i drugiej żony króla Henryka VIII, straconej za zdradę stanu. Tytułową rolę w serialu zagra Jodie Turner-Smith, znana m.in. z filmów Neon Demon oraz Queen & Slim.

Trzyodcinkowy serial ma opowiadać o ostatnich miesiącach życia Boleyn i jej zmaganiach aby zapewnić byt córce oraz zmierzyć się z patriarchatem. Autorką scenariusza jest Eve Hedderwick Turner, zaś reżyserią zajmie się Lynsey Miller. Do sieci trafiło nowe zdjęcie promocyjne, na którym Turner-Smith pojawia się w towarzystwie Marka Stanleya wcielającego się w Henryka VIII.

Turner-Smith zapowiadała, że serial pokaże historię jednej z najbardziej kontrowersyjnych królowych i zagłębi się w jej silne strony przy jednoczesnym badaniu słabości i delikatności. Ma to być ludzka, uniwersalna historia.

Producentem wykonawczym serialu jest historyk Dan Jones, a dystrybutorem – Sony Pictures Television. W produkcji zobaczymy jeszcze m.in. Amandę Burton, Paapę Essiedu, Thalissę Teixeirę, Barry’ego Warda oraz Jamaela Westmana. Serial powstaje dla Channel 5, a premiera ma odbyć się jeszcze w tym roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA