search
REKLAMA
News

James Gunn i Peter Safran staną na czele DC Studios. Będą się zajmować filmami i serialami

James Gunn stworzył dla DC już “The Suicide Squad” i “Peacemakera”.

Łukasz Budnik

26 października 2022

gunn safran
REKLAMA

Do sieci trafiła informacja, że James Gunn i Peter Safran zostali prezesami DC Studios i tym samym będąc czuwać nad produkcjami DC tworzonymi dla Warner Bros. Discovery. 

Gunn (który dla DC stworzył już The Suicide Squad oraz Peacemakera) – oraz Safran (który wyprodukował już m.in. Aquamana) obejmą stanowiska 1 listopada i będą zajmować się trzema działami: filmowym, telewizyjnym oraz animacji. Ich bezpośrednim przełożonym będzie prezes Warner Bros. Discovery, David Zaslav. Będą blisko współpracować z Mikiem De Lucą i Pam Abdy z Warner Bros. Film Group – poza DC, mogą się też zajmować autonomicznymi projektami, choć “Deadline” informuje, że wyklucza się kolejne projekty Gunna dla Marvela.

Poszukiwania osób, które zajmą się produkcjami DC trwały od czasu, gdy Walter Hamada ogłosił, że rezygnuje z funkcji szefa DC Films. W oświadczeniu Gunn i Safran stwierdzili, że są zaszczyceni nową funkcją i nie mogą się doczekać współpracy z utalentowanymi scenarzystami, reżyserami i aktorami, “aby stworzyć wielowarstwowe uniwersum które pozwoli twórcom na wyrażenie indywidualnego stylu”.

gunn elba

Najbliższe projekty Gunna to ostatnie produkcje dla Marvela – specjalny świąteczny odcinek o Strażnikach Galaktyki i film Strażnicy Galaktyki 3, który zadebiutuje 5 maja 2023 roku.

zdjęcie główne: SuperHeroHype

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA