search
REKLAMA
News

James Cameron krytycznie o postaciach z filmów Marvela i DC: “Jakby wciąż byli w college’u”

Cameron promuje nadchodzącą kontynuację “Avatara”.

Łukasz Budnik

25 października 2022

cameron marvel
REKLAMA

Zbliża się premiera filmu Avatar: Istota wody, kontynuacji przeboju Jamesa Camerona z 2009 roku. Reżyser udzielił ostatnio wywiadu The New York Times, w którym wbił szpilę w blockbustery ze stajni Marvela i DC.

Twórca stwierdził:

Kiedy patrzę na te wielkie, spektakularne filmy – o was mowa, Marvel i DC – zauważam, że nieważne ile lat mają bohaterowie, wszyscy zachowują się tak, jakby wciąż byli w college’u. Są między nimi relacje, ale tak naprawdę niezupełnie. Nie kończą swojej działalności ze względu na dzieci. Nie doświadczają rzeczy, który trzymają nas na ziemi, dają nam moc, miłość i cel. Nie uważam, że to metoda na tworzenie filmów.

Cameron w Istocie wody uwzględnił wątek rodzicielstwa – Jake i Neytiri wychowują tu czwórkę dzieci (w tym adoptowaną córkę, którą gra Sigourney Weaver), dzięki czemu rozumieją, czym jest odpowiedzialność.

Zoe [Saldana] i Sam [Worthington] grają teraz rodziców. W pierwszym filmie bohater Sama zeskakuje z latającego stworzenia, a bohaterka Zoe z gałęzi, zakładając, że na dole będą liście które zamortyzują upadek. Jako rodzic nie myślisz w ten sposób. Sam jestem rodzicem piątki dzieci i stawiam sobie pytanie: “Co się dzieje, gdy ci bohaterowie dojrzewają i uświadamiają sobie, że mają większą odpowiedzialność niż własne przetrwanie?”.

avatar istota wody

Avatar: Istota wody zadebiutuje 16 grudnia.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA