search
REKLAMA
News

Jakie są plany Sama Levinsona na trzeci sezon EUFORII? Twórca serialu zabrał głos

O czym chciałby opowiedzieć twórca “Euforii” w trzecim sezonie?

Łukasz Budnik

23 sierpnia 2023

REKLAMA

W 2022 roku druga seria serialu Euforia z Zendayą w roli głównej powróciła na HBO od początku cieszyła się świetną oglądalnością – na tyle dużą, że wkrótce podjęto decyzję o przedłużeniu serialu na 3 sezon. 

Po finale okazało się, że Euforia stała się najczęściej omawianym serialem na Twitterze w USA w całej dekadzie. W tygodniu poprzedzającym finał sezonu, produkcję z Zendayą wspomniano aż 30 milionów razy. To 50% więcej niż w przypadku pierwszego sezonu. Co więcej, Euforia stała się drugim najpopularniejszym serialem HBO od prawie 20 lat. Biorąc pod uwagę lata 2004-2022, tylko Gra o tron cieszyła się większą oglądalnością. Finał drugiego sezonu Euforii przyciągnął 6,6 miliona widzów na wszystkich platformach (dla porównania finał pierwszego obejrzało 530 000 osób), natomiast średnia oglądalność drugiego sezonu to aż 16,3 miliona widzów na wszystkich platformach.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy trzeci sezon serialu trafi na HBO (z pewnością opóźnią go strajki scenarzystów i aktorów), ale Levinson ma już pomysł na to, co chciałby w nim pokazać. W artykule Elle poświęconym Zendayi czytamy:

[Levinson] widzi trzeci sezon “Euforii” jako film noir i mówi, że za pośrednictwem postaci Rue planuje zgłębić temat tego, co oznacza być jednostką z zasadami w zepsutym świecie.

 

Obok Zendayi, w Euforii występują m.in. Hunter Schafer, Nika King, Eric Dane, Jacob Elordi, Sydney Sweeney, Alexa Demie,  Maude Apatow, i Storm Reid. W trzecim sezonie zabraknie Barbie Ferreiry, która odeszła z obsady, oraz Angusa Clouda, który zmarł kilka tygodni temu. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA