search
REKLAMA
News

Jak wyglądała przemiana w Vecnę ze STRANGER THINGS? Zobaczcie proces charakteryzacji

Vecna to główny antagonista 4. sezonu “Stranger Things”.

Łukasz Budnik

15 czerwca 2022

vecna
REKLAMA

Uwaga! Poniżej duże spoilery dotyczące 4. sezonu Stranger Things.

W czwartym sezonie Stranger Things bohaterowie mierzą się z kolejnym zagrożeniem z innego wymiaru – tym razem jest to Vecna, który zabija swoje ofiary wprowadzając je najpierw w trans. W zakończeniu pierwszej części sezonu okazuje się, że Vecna to tak naprawdę Henry Creel, pierwszy obiekt badań Martina Brennera. 001 podstępem nakłonił Jedenastkę do tego, by usunęła z jego ciała chip niwelujący moce, a potem zabił inne badane dzieci; Jedenastce udało się go jednak pokonać i wysłać do innego wymiaru.

W dorosłego Henry’ego Creela wciela się Jamie Campbell Bower, który pod grubą warstwą charakteryzacji zagrał także Vecnę. Na profilu serialu na Twitterze pojawiło się nagranie, które w przyspieszonym tempie pokazuje, jak wyglądał skomplikowany proces przeistaczania Bowera w potwora. 90% wyglądu Vecny to efekty praktyczne; za pomocą komputera zostały stworzone jego macki. Przy charakteryzacji pracował Barrie Gower, który wcześniej miał swój udział także w tworzeniu Gry o tron oraz Czarnobyla.

Stranger Things powróci 1 lipca z dwoma finałowymi odcinkami 4. sezonu.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA