search
REKLAMA
News

Ile zarobi TOM CRUISE za rolę w TOP GUN: MAVERICK? Suma robi wrażenie

Tom Cruise po ponad 30 latach powrócił do roli Mavericka.

Łukasz Budnik

13 czerwca 2022

maverick recenzje
REKLAMA

W kinach wciąż znakomicie radzi sobie Top Gun: Maverick. Na koncie widowiska z Tomem Cruisem jest już 747 milionów dolarów i prawdopodobnym scenariuszem jest, że ostatecznie skończy z miliardem na koncie. Ile pieniędzy trafi na konto samego Cruise’a?

Jak informuje Forbes, Cruise na mocy kontraktu otrzymał kwotę wyjściową 12,5 miliona dolarów, jak również zastrzegł sobie, że 10% zarobków studia Paramount trafi bezpośrednio do jego kieszeni. W związku z tym, że na konto studia wpływa około 50% całkowitych zarobków filmu, na ten moment Cruise zarobił dodatkowo już około 37 milionów dolarów. Biorąc pod uwagę, że Maverick nadal zarabia, Cruise skończy z jeszcze wyższą wypłatą; jeśli widowisku uda się dobić do granicy miliarda dolarów, dla Cruise’a będzie to oznaczać łącznie 62,5 miliona dolarów w kieszeni. Dla porównania, za rolę w oryginalnym Top Gunie Cruise otrzymał 50000 dolarów.

Dla Cruise’a tego typu kontrakt nie jest nowością – aktor zazwyczaj akceptuje mniejszą podstawową wypłatę, a następnie odbiera wyznaczony procent zarobków studia.

maverick blockbuster

Według informacji, najwyższą wypłatę za jeden film miał do tej pory otrzymać Will Smith, który za występ w trzeciej części serii Faceci w czerni zainkasował aż 100 milionów dolarów.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA