search
REKLAMA
News

Ignorancki wpis polskiej Ambasady na temat WIEDŹMINA wywołał oburzenie w sieci

Łukasz Budnik

4 grudnia 2019

REKLAMA

Im bliżej premiery Wiedźmina, tym bardziej gorąca atmosfera wokół serialu. Dobrymi informacjami na temat entuzjastycznych pierwszych opinii o produkcji Netfliksa zechciała się na swoim facebookowym profilu podzielić Ambasada RP w Waszyngtonie. Nie uniknęła przy tym wpadki.

Prowadzący profil napisali, że wnioskując po pierwszych recenzjach fani Gry o tron mogą mieć nowy ulubiony serial i spytali, kto jest podekscytowany perspektywą oglądania ciągiem produkcji opartej na popularnych grach. To właśnie to ostatnie wywołało największe oburzenie. Dziennikarz Dawid Muszyński napisał na Facebooku post, w którym skrytykował wpadkę Ambasady i zaapelował do Netfliksa, by wysłali do niej egzemplarz książki Andrzeja Sapkowskiego, będącej faktycznym materiałem źródłowym. Błąd został też wytknięty w komentarzach.

Wpadka została już poprawiona – w tym momencie na profilu Ambasady czytamy, ze serial został oparty na książkach Sapkowskiego i spopularyzowany przez gry CD Projekt RED. Co ciekawe, sam pisarz już kiedyś w nieprzechylny sposób wypowiadał się o grach, mówiąc, że “narobiły mu smrodu”, co objawiało się na przykład tym, że na okładkach książek widniały postaci właśnie z gier.

https://www.facebook.com/EmbassyofPolandWashingtonDC/posts/2678595695538020

Wiedźmin zadebiutuje 20 grudnia. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA