search
REKLAMA
News

IDOL skasowany przez HBO. Nie będzie drugiego sezonu serialu z Lily-Rose Depp

“Idol” był miażdżony przez widzów i krytyków.

Łukasz Budnik

29 sierpnia 2023

REKLAMA

Idol, serial HBO współtworzony przez Sama Levinsona i The Weeknda (który wystąpił także w jednej z głównych ról) już przed premierą wzbudzał kontrowersje, gdy do sieci trafiły pogłoski o złej atmosferze na planie. Produkcja zadebiutowała w Cannes i otrzymała miażdżące recenzje od krytyków, a po premierze w streamingu okazało się, że nie budzi także sympatii widzów.

Pierwotnie zaplanowany jako sześcioodcinkowy serial, Idol ostatecznie doczekał się pięciu odcinków i już wkrótce w sieci pojawiły się pogłoski o tym, że produkcja nie otrzyma kontynuacji. Wówczas HBO informowało, że nie podjęto jeszcze decyzji, teraz jednak oficjalnie wiadomo, że nie będzie więcej Idola. W oświadczeniu czytamy:

“Idol” był jednym z najbardziej prowokujących oryginalnych programów HBO i cieszą nas mocne reakcje widzów. Po przemyśleniu sprawy, HBO oraz twórcy i producenci postanowili, że nie będą tworzyć drugiego sezonu. Jesteśmy wdzięczni twórcom, obsadzie i ekipie filmowej za niesamowitą pracę.

Główną rolę w serialu zagrała Lily-Rose Depp, a towarzyszyli jej wspomniany The Weeknd (którego rola była miażdżona w recenzjach) oraz m.in. Jennie Suzanna Son, Troye Sivan, Jane Adams, Rachel Sennott, Dan Levy oraz Hank Azaria. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA