search
REKLAMA
News

Horror science fiction w świecie STAR WARS? Na taki pomysł wpadł reżyser DOKTORA STRANGE’A

Łukasz Budnik

10 marca 2020

REKLAMA

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie zamknęło główną sagę słynnej serii i na tę chwilę wciąż nie wiemy, jakie produkcje z tego świata zobaczymy w przyszłości. Na ciekawy pomysł wpadł Scott Derrickson, reżyser Doktora Strange’a i niedoszły autor sequela tego filmu.

Derrickson, który ma doświadczenie w kinie grozy (jest autorem Egzorcyzmów Emily Rose oraz Sinistera) napisał na Twitterze, że gdyby miał stworzyć film ze świata Gwiezdnych wojen, byłoby to Hoth – produkcja utrzymana w duchu horrorów science fiction takich jak Coś lub At the Mountain of Madness H.P. Lovecrafta, w żaden sposób niezwiązana ze znanymi postaciami lub wątkami. Przypomnijmy, że Hoth to lodowa planeta, na której toczy się akcja pierwszego aktu Imperium kontratakuje.

Po tym, jak zagraniczne portale podchwyciły temat, Derrickson usunął swojego tweeta i wyjaśnił, że to jedynie luźny pomysł, który zapewne nigdy nie zostanie zrealizowany. Popularność jego pierwszego wpisu sugeruje jednak, że widzowie chętnie zobaczyliby film ze świata Star Wars w innej konwencji i kategorii wiekowej – być może dla przedstawicieli Lucasfilm będzie to sugestia, aby przy kolejnych produkcjach nieco poeksperymentować.

Chcielibyście zobaczyć Gwiezdne wojny w takim stylu?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA