search
REKLAMA
News

Historyczny sukces BILLIE EILISH podczas rozdania nagród Grammy

Łukasz Budnik

27 stycznia 2020

REKLAMA

W nocy rozdano nagrody Grammy, przyznawane co roku przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji i honorujące największa osiągnięcia w muzyce. Tegoroczne rozdanie zdominowała Billie Eilish, wokalistka której piosenkę usłyszymy w czołówce nowego filmu z Jamesem Bondem – Nie czas umierać.

Eilish wygrała aż pięć statuetek, w tym wszystkie nagrody główne. Zaledwie osiemnastoletnia piosenkarka, która swoje utwory nagrywa wraz z bratem, zdobyła Grammy w kategoriach album roku (“When We All Fall Asleep, Where Do We Go?”), nagranie roku (“Bad Guy”), piosenka roku (“Bad Guy”), najlepszy debiut i najlepszy wokalny album – pop. Eilish zapisała się tym samym w historii jako najmłodsza artystka która otrzymała Grammy za album roku – poprzedni rekord należał do Taylor Swift. Wokalistka jest też najmłodszym wykonawcą piosenki do filmu o Jamesie Bondzie. 

W czasie gali upamiętniono tragicznie zmarłego kilka godzin wcześniej Kobego Bryanta, który wraz z kilkoma innymi osobami (w tym trzynastoletnią córką) zginął w katastrofie helikoptera.

Tutaj sprawdzicie pełną listę zwycięzców.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA