search
REKLAMA
News

Henry Cavill o uwielbieniu do WIEDŹMINA: “Żyję tym światem”

Łukasz Budnik

12 października 2019

REKLAMA

Wielkimi krokami zbliża się premiera Wiedźmina od Netfliksa. Dokładna data premiery nie została jeszcze ujawniona, choć kilka tygodni temu holenderski oddział Netflixa mógł zdradzić niechcący, że przypadnie ona na 17 grudnia. Na tę chwilę pozostaje nam czekać na kolejne materiały promocyjne, które mają ponoć pojawić się pod koniec tego miesiąca. Tymczasem Henry Cavill i showrunnerka serialu, Lauren Schmidt, udzielili wywiadu francuskiemu magazynowi Premiere, poruszając oczywiście temat ich produkcji.

Cavill wypowiedział się na temat swojego uwielbienia do świata, który stworzył Sapkowski.

Odkryłem gry, następnie książki i uniwersum “Wiedźmina” od razu zaczęło wiele dla mnie znaczyć. Często myślałem o zagraniu Geralta. Gdy pojawiła się taka możliwość, nie pozwoliłem, by przeszła mi koło nosa. Nie musiałem się nawet przygotowywać do roli, bo oddycham, żyję tym światem każdego dnia. Miałem już wiele okazji by zastanowić się nad tą postacią kiedy grałem w gry.

Lauren Schmidt opowiedziała z kolei o tym, jak ważne było dla niej by serial był autonomicznym tworem, niekopiującym niczego ze słynnych gier.

Książki Andrzeja Sapkowskiego zawsze będą w świadomości, tak samo jak gry. Serial jest trzecią wersją tej historii. Celem było dla mnie odtworzenie ducha książek oraz postaci, w których się zakochałam, przy jednoczesnym wpisaniu ich w sensowną historię.

Na dokładkę wypowiedział się jeszcze scenograf Andrew Laws który zaznaczył, że podczas produkcji nie chciano kopiować w żaden sposób Gry o tron Władcy pierścieni, oraz że używano jak najmniej CGI.

Czekacie na premierę serialu?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA