search
REKLAMA
News

Harvey Weinstein zawiera ugodę z oskarżającymi go kobietami

Łukasz Budnik

24 maja 2019

weinstein01
REKLAMA

Jak podaje Hollywood Reporter, prawnicy Harveya Weinsteina wynegocjowali ugodę z kobietami, które oskarżają mężczyznę o molestowanie seksualne, oraz członkami zarządu firmy The Weinstein Company, która w marcu ubiegłego roku zbankrutowała na skutek rewelacji związanej z jej współzałożycielem.

Weinstein będzie musiał zapłacić 30 milionów dolarów odszkodowania. Negocjacje trwały ponad rok. Jego reprezentanci ustalili też z prokuratorem generalnym w Nowym Jorku, że były producent filmowy pokryje 14 milionów dolarów kosztów sądowych. Weinstein nadal ma przed sobą kilka procesów. We wrześniu stanie przed sądem pod postawionym mu w zeszłym roku zarzutem gwałtów z lat 2013 i 2006.

W 2017 roku o molestowanie seksualne oskarżyło go kilkadziesiąt kobiet, co znacznie przyczyniło się do zapoczątkowania ruchu #MeToo, w myśl którego kobiety mają mówić głośno o molestowaniu, którego doświadczyły w przeszłości. Do rozpowszechnienia hashtagu zachęcała aktorka Alyssa Milano, a do 16 października 2017 roku użyto go ponad pół miliona razy.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA