search
REKLAMA
News

HARVEY WEINSTEIN uznany za winnego gwałtu i napaści seksualnej. Zakończył się kolejny proces

Weinstein miał postawione zarzuty na podstawie zeznań kilku kobiet.

Łukasz Budnik

20 grudnia 2022

weinstein
REKLAMA

Zapadły decyzje w kolejnym procesie Harveya Weinsteina, który już teraz odsiaduje wyrok z marca 2020 roku, gdy został skazany na 23 lata pozbawienia wolności za molestowanie seksualne Mimi Haley oraz zgwałcenie Jessiki Mann. Tym razem Weinstein stanął przed sądem w Los Angeles w sprawie kolejnych przypadków molestowania oraz gwałtów.

Weinsteinowi postawiono w tej sprawie pięć zarzutów napaści na tle seksualnym i dwa zarzuty gwałtu (każdy rozpatrywano osobno). Pochodziły one od czterech kobiet, które pozostały anonimowe. Weinstein nie przyznał się do żadnego z postawionych mu zarzutów i nie zeznawał. Ława przysięgłych obradowała przez dziesięć dni i ostatecznie orzekła, że były producent jest winny popełnienia gwałtu, zmuszania do stosunku oralnego oraz penetracji obcym przedmiotem. Uznała go z kolei za niewinnego napaści seksualnej, która była zarzucona przez kolejną z kobiet. W przypadku pozostałych zarzutów stawianych przez pozostałe kobiety ława przysięgłych (składająca się z dwunastu osób) nie doszła do porozumienia – nie podjęto jednogłośnej decyzji w ich sprawie.

Harvey Weinstein Trial in Jury Deliberations in New York USA 24 Feb 2020

Mimo to Weinsteinowi grozi od 18 do 24 lat pozbawienia wolności za zarzuty, przy których ława przysięgłych uznała go za winnego. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA