search
REKLAMA
News

GINA CARANO zwolniona z Lucasfilm. Nie powróci w THE MANDALORIAN

Łukasz Budnik

11 lutego 2021

REKLAMA

Emisja drugiego sezonu przebojowego serialu The Mandalorian pod koniec poprzedniego roku dobiegła końca. Jedną z bohaterek produkcji była do tej pory Cara Dune, którą na swojej drodze spotkał tytułowy bohater. Wcielająca się w nią Gina Carano w czasie emisji drugiego sezonu kilkakrotnie spotkała się z krytyką ze względu na swoje posty na Twitterze.

Najostrzejszą reakcję fanów wzbudziły tweety aktorki kpiące z maseczek i wyrażające poparcie dla Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich USA. Wtedy powstała nawet petycja o zwolnienie Carano z produkcji (oraz hashtag #FireGinaCarano), która wówczas nie odniosła pożądanego skutku. Już wtedy aktorka odpowiedziała drwiną i nie miała oporów w następnej kolejności wykpić szczepionek i samych wyborów. Wstawiła też mema ze zdaniem “Nienawiść prowadzi do bólu dupy”. Wcześniej Carano była także oskarżana przez społeczność transpłciową o kpiny z zaimków.

Wygląda na to, że aktorka ostatecznie poszła za daleko. Przedstawiciel Lucasfilm poinformował, że współpraca z Carano została zakończona.

Gina Carano nie jest obecnie zatrudniona przez Lucafilm i nie ma dla niej planów na przyszłość. Niemniej, jej posty w social mediach uwłaczające ludziom na podstawie ich kulturowych i religijnych poglądów są odrażające i nieakceptowalne.

Kroplą, która przelała czarę, była usunięta już relacja Carano na Instagramie, w której udostępniła porównanie podziału politycznego do nazistowskich Niemiec. W sieci natychmiast pojawiły się głosy, że aktorka porównuje bycie Republikaninem do bycia Żydem w czasie Holokaustu. Treść wpisu brzmiała:

Żydzi byli bici na ulicy nie przez nazistów, ale przez swoich sąsiadów, nawet dzieci. Historia jest modyfikowana, więc większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że zanim naziści mogli z łatwością zrobić obławę na tysiące Żydów, rząd sprawił, że nienawidzili ich właśni sąsiedzi, tylko za bycie Żydami. Jak to się różni od nienawidzenia kogoś ze względu na jego poglądy polityczne?

W kolejnym poście Carano dodała, że nie można oczekiwać, że wszyscy będą się zgadzać z twoimi poglądami. Według źródeł THR, Lucasfilm od dwóch miesięcy poszukiwał ostatecznego pretekstu do zwolnienia gwiazdy.

The Hollywood Reporter poinformowało, że Carano została zwolniona także przez swoją agencję.

Nie wiadomo jeszcze, czy postać Cary Dune nie pojawi się w trzecim sezonie The Mandalorian i innych projektach studia (w tym w spin-offie Rangers of the New Republic), czy też zostanie zagrana przez inną aktorkę. Carano nie skomentowała jeszcze bieżącej sytuacji.

Lubicie postać, którą grała Carano w serialu?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA