search
REKLAMA
News

GINA CARANO wśród kandydatów Disneya do walki o nagrodę Emmy za THE MANDALORIAN

Choć Gina Carano według aktualnych informacji nie wcieli się już w Carę Dune, Disney wystawił ją jako kandydatkę do nagrody Emmy.

Łukasz Budnik

10 maja 2021

REKLAMA

W lutym do sieci trafiła informacja o zwolnieniu Giny Carano z Lucasfilm i Disneya, spowodowanym kontrowersyjnymi wpisami aktorki w social mediach. Do tej pory Carano występowała w serialu The Mandalorian, gdzie wcielała się w lubianą przez fanów Carę Dune.

Po zdarzeniu Carano opowiadała, że Disney usunął ją z kampanii promocyjnej The Mandalorian, gdy odmówiła wystosowania przygotowanych przez firmę przeprosin wobec społeczności transpłciowej (sprawa miała miejsce po tym, jak Carano zażartowała w sieci z zaimków), a ona sama czuła się dręczona przez tę firmę. Carano zgodziła się z twierdzeniem Bena Shapiro, że w Lucasfilm obowiązują podwójne standardy zależne od poglądów politycznych. Bezpośrednim powodem zwolnienia była relacja, w której Carano udostępniła porównanie podziału politycznego do nazistowskich Niemiec – w sieci pojawiły się głosy, że aktorka zrównuje bycie Republikaninem z byciem Żydem w czasie Holokaustu, a przedstawiciel Lucasfilm określił jej posty w social mediach jako odrażające i nieakceptowalne. Zwolnienie Carano skomentował także Bob Chapek, prezes Disneya. Spytany na konferencji o to, czy firma ma “czarną listę”, a Carano była na celowniku ze względu na swoje konserwatywne poglądy, Chapek odpowiedział, że nie chodzi o kwestie polityczne.

Tymczasem do sieci trafiła lista kandydatów Disneya do nagrody Emmy za drugi sezon The Mandalorian. Okazuje się, że pomimo zerwania współpracy, firma nie odcięła się całkowicie od Carano i umieściła ją jako ich kandydatkę do nagrody za rolę drugoplanową. Sytuacja z pewnością wzbudzi spekulacje, jako że kilka dni temu pojawiły się plotki sugerujące, że Disney rozmawia z Carano na temat jej ewentualnego powrotu do roli. Wśród innych kandydatów do walki o Emmy są m.in. Pedro Pascal, Temuera Morrison, Giancarlo Esposito, Rosario Dawson i Mark Hamill. Pełną listę znajdziecie poniżej:

Nominowanych do nagrody poznamy 13 lipca – okaże się, czy Carano będzie mieć szansę na statuetkę. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA