search
REKLAMA
News

GINA CARANO wśród kandydatów Disneya do walki o nagrodę Emmy za THE MANDALORIAN

Choć Gina Carano według aktualnych informacji nie wcieli się już w Carę Dune, Disney wystawił ją jako kandydatkę do nagrody Emmy.

Łukasz Budnik

10 maja 2021

mandalorian gina carano
REKLAMA

W lutym do sieci trafiła informacja o zwolnieniu Giny Carano z Lucasfilm i Disneya, spowodowanym kontrowersyjnymi wpisami aktorki w social mediach. Do tej pory Carano występowała w serialu The Mandalorian, gdzie wcielała się w lubianą przez fanów Carę Dune.

Po zdarzeniu Carano opowiadała, że Disney usunął ją z kampanii promocyjnej The Mandalorian, gdy odmówiła wystosowania przygotowanych przez firmę przeprosin wobec społeczności transpłciowej (sprawa miała miejsce po tym, jak Carano zażartowała w sieci z zaimków), a ona sama czuła się dręczona przez tę firmę. Carano zgodziła się z twierdzeniem Bena Shapiro, że w Lucasfilm obowiązują podwójne standardy zależne od poglądów politycznych. Bezpośrednim powodem zwolnienia była relacja, w której Carano udostępniła porównanie podziału politycznego do nazistowskich Niemiec – w sieci pojawiły się głosy, że aktorka zrównuje bycie Republikaninem z byciem Żydem w czasie Holokaustu, a przedstawiciel Lucasfilm określił jej posty w social mediach jako odrażające i nieakceptowalne. Zwolnienie Carano skomentował także Bob Chapek, prezes Disneya. Spytany na konferencji o to, czy firma ma “czarną listę”, a Carano była na celowniku ze względu na swoje konserwatywne poglądy, Chapek odpowiedział, że nie chodzi o kwestie polityczne.

gina carano

Tymczasem do sieci trafiła lista kandydatów Disneya do nagrody Emmy za drugi sezon The Mandalorian. Okazuje się, że pomimo zerwania współpracy, firma nie odcięła się całkowicie od Carano i umieściła ją jako ich kandydatkę do nagrody za rolę drugoplanową. Sytuacja z pewnością wzbudzi spekulacje, jako że kilka dni temu pojawiły się plotki sugerujące, że Disney rozmawia z Carano na temat jej ewentualnego powrotu do roli. Wśród innych kandydatów do walki o Emmy są m.in. Pedro Pascal, Temuera Morrison, Giancarlo Esposito, Rosario Dawson i Mark Hamill. Pełną listę znajdziecie poniżej:

mandalorian emmy

Nominowanych do nagrody poznamy 13 lipca – okaże się, czy Carano będzie mieć szansę na statuetkę. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA