search
REKLAMA
News

GAMBIT KRÓLOWEJ jednym z najpopularniejszych tegorocznych seriali Netflixa. Wciąż 100% pozytywnych recenzji!

Łukasz Budnik

10 listopada 2020

REKLAMA

Gambit królowej, serialowa adaptacja powieści Waltera Tevisa z 1983 roku, jest dziś jedną z najchętniej oglądanych  i najlepiej ocenianych produkcji na Netfliksie. Anya Taylor-Joy wciela się w Beth Harmon, genialną szachistkę, która pnie się na szczyt, jednocześnie zmagając się z uzależnieniem. Rolę jej największego przeciwnika, Rosjanina Borgova, gra nasz rodak – Marcin Dorociński. 

Stworzona przez Scotta Franka produkcja wciąż utrzymuje się na szczycie najpopularniejszych produkcji amerykańskiej wersji Netflixa – jest numerem jeden także w Polsce. Dokładne liczby jeszcze nie są znane, ale według Forbes Gambit obejrzało prawdopodobnie więcej widzów niż Króla tygrysówprzypomnijmy, że ten program w ciągu 10 dni od premiery zobaczyły 34 miliony subskrybentów serwisu.

Popularność serialu idzie w parze z doskonałymi opiniami – na portalu Rotten Tomatoes Gambit królowej ma 100% pozytywnych recenzji (a jest ich 55) i otrzymał już tzw. certyfikat świeżości, z kolei na IMDb średnia ocena produkcji to 8.8, przy ponad 60000 głosów. Krytycy zachwycają się główną rolą Anyi Taylor-Joy, komplementują także oddanie realiów epoki, kostiumy, montaż i scenariusz autorstwa Franka.

Okaże się, czy popularność i pozytywny odbiór serialu skuszą twórców do przemyślenia kwestii drugiego sezonu – ten siłą rzeczy nie byłby już oparty na literackim pierwowzorze. Gambit królowej opisywany jest co prawda jako miniserial, podobnie było jednak choćby w przypadku Wielkich kłamstewek od HBO, które ostatecznie doczekały się kontynuacji.

Podzielacie zachwyty nad Gambitem królowej? Chcielibyście zobaczyć drugi sezon? 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA