search
REKLAMA
News

JOHNNY DEPP otrzyma od Warner Bros. pełną gażę za FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA 3, choć nie pojawi się w filmie

Łukasz Budnik

10 listopada 2020

REKLAMA

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że w zapowiedzianej na 15 lipca 2022 roku trzeciej odsłonie Fantastycznych zwierząt nie powróci Johnny Depp, który wcielał się w kluczową dla fabuły rolę Gellerta Grindelwalda, głównego antagonisty serii. Brak jego udziału wiąże się z sytuacją prywatną aktora i przegraną niedawno sprawą o zniesławienie z magazynem The Sun. 

Depp sądził się z brytyjskim tabloidem za nazwanie go m.in.  “damskim bokserem” i “żonobijcą” w kontekście jego relacji z byłą żoną – Amber Heard. Według wyroku sądu, nie ma by podstaw by sądzić, że takie sformułowania były niezasadne. Kilka dni po tym, jak Depp przegrał sprawę, został – jak sam określił – poproszony przez Warner Bros. o zrezygnowanie z roli i ze zrozumieniem na to przystał. Fani Deppa, którzy z trudem przyjęli decyzję sądu, przekonani o tym, że to aktor był ofiarą, stworzyli już specjalną petycję do Warner Bros o przywrócenie go do roli (w tym momencie ma ponad 90 tysięcy podpisów).

Tymczasem z nowych informacji przekazanych przez “The Hollywood Reporter” wynika, że Depp otrzyma od WB pełną gażę za występ w Fantastycznych zwierzętach 3, choć zdążył nakręcić zaledwie jedną scenę (która zapewne nie zostanie użyta w filmie). Wynika to z jego kontraktu, który mówi o tym, że aktor ma mieć wypłacone pieniądze nawet w sytuacji, gdy realizacja filmu nie dojdzie do skutku lub rola zostanie obsadzona przez kogoś innego (kolokwialnie taką umowę określa się mianem “pay-or-play” i jest ona ponoć powszechna w przypadku wielkich gwiazd). Nie ma też zapisów które mówiłyby o utracie honorarium ze względu na czyny, które można uznać za moralnie wątpliwe. Depp ma otrzymać od studia ponad 10 milionów dolarów, więcej, niż Eddie Redmayne i Jude Law.

Jeszcze nie wiadomo, w jaki sposób Warner Bros. rozwiąże kwestię braku Deppa w kolejnym filmie, choć można zakładać, że obsadzi w tej roli innego aktora (zmianę wizerunku łatwo w tym przypadku wyjaśnić magią).

Tymczasem w USA toczy się kolejna sprawa sądowa związana z Deppem i Heard. Aktor oskarżył o zniesławienie byłą żonę we własnej osobie, pozywając ją na 50 milionów dolarów. Prawniczka aktorki skomentowała niedawny wyrok brytyjskiego sądu, twierdząc, że nie był on zaskoczeniem, a podczas procesu w USA zostaną przedstawione kolejne, jeszcze mocniejsze dowody. 

Zapraszamy do przeczytania felietonu o tej sprawie. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA