search
REKLAMA
News

GAL GADOT zagra Irenę Sendlerową w filmie biograficznym

Łukasz Budnik

12 października 2019

REKLAMA

Jak podaje portal “Variety”, Gal Gadot wcieli się w Irenę Sendlerową w filmie Irene Sendler. Aktorka zajmie się też produkcją filmu wraz ze swoim mężem, Jaronem Varsano. 

Scenariusz do filmu napisze Justine Juel Gillmer. Historia oparta będzie na działalności Ireny Sendlerowej podczas drugiej wojny światowej, gdy ratowała dziesiątki dzieci z warszawskiego getta. Nieznana jest dokładna liczba – ona sama twierdziła, że wciąż było ich za mało i można było ocalić więcej. W październiku 1943 roku została aresztowana przez Gestapo i torturowana, jednak udało się ją uwolnić – nie zdradziła żadnych informacji na temat dzieci. W czasie powstania pracowała jako sanitariuszka.

Nie wiadomo jeszcze, kto zajmie się reżyserią filmu z Gadot. To już kolejny raz, jak postać Sendlerowej zostanie przeniesiona na ekran – w 2009 roku w Dzieciach Ireny Sendlerowej Johna Kenta Harrisona zagrała ją Anna Paquin. O bohaterce powstały też filmy dokumentalne, a nawet komiks.

Będziemy was informować, gdy pojawią się kolejne szczegóły na temat projektu.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA