search
REKLAMA
News

Fragment kostiumu SUPERGIRL na zdjęciu od reżysera THE FLASH

W Supergirl wcieli się Sasha Calle.

Łukasz Budnik

19 czerwca 2021

REKLAMA

Trwają prace na planie The Flash, kolejnej odsłony kinowego uniwersum DC. Widowisko reżyseruje Andy Muschietti, twórca dwóch części Tego, na podstawie scenariusza Christiny Hodson, autorki Ptaków Nocy. Fabuła ma być luźno oparta na historii Flashpoint i na skutek działań tytułowego bohatera wprowadzić alternatywne rzeczywistości.

Tytułową rolę zagra Ezra Miller, a poza nim na ekranie mają się pojawić się Kiersey Clemons jako Iris West, Ben Affleck i Michael Keaton jako dwie wersje Batmana oraz Sasha Calle jako Supergirl. Bohaterka, znana także jako Kara Zor-El, pojawiła się na kartach komiksu w 1959 roku i do tej pory doczekała już kilka ekranowych wersji – filmowej w Supergirl z 1984 (grała ją tam Helen Slater) oraz w serialach – Tajemnice Smallville (Laura Vandervoort) i Supergirl (Melissa Benoist, która występuje także w innych produkcjach z tzw. Arroverse). Calle została wybrana spośród ponad 400 kandydatek, z USA, Argentyny, Kolumbii i Meksyku.

Muschietii pokazał na Instagramie fragment kostiumu superbohaterki, bardzo podobny do stroju noszonego w DCEU przez Henry’ego Cavilla. Swego czasu Zack Snyder twierdził, że widziana w Człowieku ze stali otwarta kapsuła na statku z Kryptonu należy właśnie do Kary Zor-El – okaże się, czy twórcy The Flash podchwycą ten pomysł.

The Flash ma zadebiutować 4 listopada 2022 roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA