search
REKLAMA
News

Florence Pugh, Rami Malek i Benny Safdie w obsadzie filmu OPPENHEIMER Christophera Nolana

“Oppenheimer” trafi na ekrany 21 lipca 2023 roku.

Łukasz Budnik

10 grudnia 2021

oppenheimer
REKLAMA

We wrześniu do sieci trafiła informacja, że kolejne dzieło Christophera Nolana wyprodukuje Universal – po niemal 20 latach reżyser zerwał współpracę z Warner Bros. Aktualnie Nolan planuje kolejną produkcję osadzoną w czasie drugiej wojny światowej; tym razem fabuła ma się skupiać na postaci amerykańskiego fizyka J. Roberta Oppenheimera i konstrukcji bomby atomowej, opowiadając o “człowieku, który musiał zaryzykować zniszczenie świata, aby go ocalić”. 

W Oppenheimera wcieli się Cillian Murphy. Niedługo po aktorze do obsady dołączyła także Emily Blunt, która wcieli się w Katherine “Kitty” Oppenheimer, żonę fizyka, z kolei w listopadzie poinformowano o kolejnych dwóch aktorach, którzy zasilili projekt Nolana – to Matt Damon i Robert Downey Jr. Ten pierwszy wcieli się w Lesliego Grovesa, szefa projektu Manhattan w ramach którego tworzono bombę atomową. Z kolei Downey Jr. zagra Lewisa Straussa, który zainicjował przesłuchania Oppenheimera, co poskutkowało straceniem przez fizyka poświadczenia bezpieczeństwa.

Teraz do sieci trafiły kolejne wieści obsadowe – film Nolana zasilą Florence Pugh, Rami Malek oraz Benny Safdie. Pugh zagra Jean Tatlock, członkinię Komunistycznej Partii Stanów Zjednoczonych, która miała romans z Oppenheimerem. Malek zagra naukowca, a Safdie Edwarda Tellera, fizyka z Węgier. Każde z aktorów będzie po raz pierwszy współpracować z Nolanem.

christopher nolan new movie tenet cast details

Produkcja Oppenheimera rozpocznie się na początku 2022 roku. Nolan nakręci swoje widowisko kamerami IMAX. Scenariusz został oparty na książce American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer Kaia Birda i Martina J. Sherwina. Przy filmie będą pracować operator Hoyte Van Hoytema, montażystka Jennifer Lame oraz kompozytor Ludwig Göransson, z którym Nolan współpracował już przy Tenet.

Data premiery została wyznaczona na 21 lipca 2023 roku.

Zdjęcie główne: THR

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA