search
REKLAMA
News

Fani STAR WARS zadziwieni sensacyjnym wydarzeniem z THE MANDALORIAN: szturmowcy zaczęli trafiać do celu

Łukasz Budnik

25 listopada 2020

REKLAMA

The Mandalorian kilka tygodni temu powrócił z drugim sezonem i znów ekscytuje fanów Star Warsktórzy co tydzień analizują ekscytujące wydarzenia z udziałem tytułowego bohatera i dziecka, które jest pod jego opieką, zwanego potocznie Baby Yodą. Już za dwa dni na Disney+ pojawi się kolejny odcinek serialu, tymczasem w sieci słusznie zauważono, że w poprzednim (zatytułowanym The Siege) trafiła się prawdziwa sensacja – imperialni szturmowcy nauczyli się trafiać do celu.

Każdy, kto zapoznał się z oryginalną trylogią głównej sagi, doskonale zdaje sobie sprawę, że szturmowcy nie potrafili trafić do bohaterów nawet w momencie, gdy ci stali kilka metrów dalej w linii prostej. Do braku celności odnosili się nawet twórcy filmów, gier i seriali należących do serii (w tym w samym The Mandalorian), tłumacząc to między innymi kiepską bronią czy hełmami, które ograniczają pole widzenia – o tym ostatnim może świadczyć też fakt, że jeden ze szturmowców w Nowej nadziei nie zauważył nawet drzwi. Problemów tych nie mieli najwyraźniej szturmowcy z The Siege, którzy celnie kilka razy trafili w tytułowego Mandalorianina – oczywiście ostatecznie nie miało to żadnego znaczenia, jako że bohater i tak nosi zbroję, która skutecznie zatrzymuje strzały z blastera (z kolei w jego towarzyszy znów było trafić nieco trudniej – przypadek?). Nie jest to pierwszy raz w historii uniwersum, gdy szturmowcom udało się kogoś trafić, nigdy jednak nie był to ktoś szczególnie istotny dla fabuły.

Jak zauważono na portalu Screen Rant, to właśnie tzw. “plot armor” jest tym, co najbardziej przeszkadza szturmowcom w celnym oddaniu strzału – nie mogą trafić głównych bohaterów, bo przecież gdyby ci zginęli, nie byłoby filmu. Dlatego właśnie żołnierzom wychodzi trafienie jedynie bronią ogłuszającą, w zbroję lub nieistotne postaci. Nie zapowiada się, żeby cokolwiek miał się w tej kwestii zmienić. Biedni szturmowcy!

Zwróciliście uwagę na kwestię celności żołnierzy Imperium?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA