search
REKLAMA
News

Fani JOHNNY’EGO DEPPA zachwyceni, że aktor wciąż pojawia się w reklamach Diora. Świetna sprzedaż produktów marki

Łukasz Budnik

29 listopada 2020

REKLAMA

Kilkanaście dni temu Johnny Depp opublikował w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym poinformował, że na prośbę studia Warner Bros. rezygnuje z roli Gellerta Grindelwalda w Fantastycznych zwierzętach 3. Wiadomość pojawiła się niedługo po tym, jak aktor przegrał w Wielkiej Brytanii proces o zniesławienie, którego miała dopuścić się gazeta The Sun, nazywając go na swoich łamach m.in. “żonobijcą”, w kontekście relacji z jego byłą żoną, Amber Heard. Sytuacja wywołała pośród fanów Deppa gwałtowny sprzeciw i pojawiły się głosy o niesprawiedliwości.

Miłośnicy aktora zwracali uwagę na okoliczności wskazujące na to, iż to on był tutaj ofiarą, zwłaszcza, że Heard przyznała się do używania przemocy wobec Deppa (na przykład odcięła mu butelką kawałek palca). Błyskawicznie została stworzona petycja o przywrócenie aktora do roli Grindelwalda, jak również do serii Piraci z Karaibów. Wygląda na to, że Depp nie musi się martwić o co najmniej jedno miejsce zatrudnienia – wciąż jest twarzą Diora, a konkretnie serii Sauvage. Niedawno wyemitowane zostały spoty z udziałem aktora, a reklamowane przez niego produkty świetnie się sprzedają. Od czasu wyroku brytyjskiego sądu liczba wyszukiwań produktu podniosła się o 23%. Fani Deppa są zachwyceni postawą Diora, który postanowił nie zrywać współpracy z aktorem pomimo kontrowersji. Wieść niesie, że za udział w reklamie aktor otrzymał do 5 milionów dolarów.

Nie wszyscy są zadowoleni z takiego obrotu sprawy – do grupy  Advertising Standards Authority wpłynęło 11 skarg na fakt, że Depp pojawił się w reklamie. Mimo to, większość odbiorców wydaje się cieszyć, że nie wszyscy odwrócili się w obecnej sytuacji od Deppa.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA