search
REKLAMA
News

MARK HAMILL, gwiazda STAR WARS, wspomina DAVIDA PROWSE’A, ekranowego Dartha Vadera

Filip Pęziński

29 listopada 2020

REKLAMA

Jak informowaliśmy wcześniej, do fanów Gwiezdnych wojen dotarła dziś smutna wiadomość: w wieku 85 lat zmarł David Prowse, który na planie oryginalnej trylogii grał Dartha Vadera. Jego agent, Thomas Bowington, potwierdził, że Prowse zmarł w sobotę rano po krótkiej chorobie.

Do fanów wspominających brytyjskiego aktora dołączył Mark Hamill, który w filmach z serii wcielał się oczywiście w Luke’a Skywalkera, ekranowego syna postaci granej na planie przez Prowse’a. Hamill na swoim Instagramie umieścił kilka fotografii zmarłego z następującym opisem:

Smutno słyszeć mi, że David Prowse odszedł. Był serdecznym człowiekiem i kimś dużo więcej niż Darth Vader. Aktor-Mąż-Ojciec-Odznaczony Orderu Imperium Brytyjskiego-trzykrotny mistrz Wielkiej Brytanii w podnoszeniu ciężarów i ikoniczny Green Cross Code Man. Kochał swoich fanów tak samo, jak oni kochali jego.

Filip Pęziński

Filip Pęziński

Wychowany na "Batmanie" Burtona, "RoboCopie" Verhoevena i "Komando" Lestera. Miłośnik filmów superbohaterskich, Gwiezdnych wojen i kina sióstr Wachowskich. Najlepszy film, jaki widział w życiu, to "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj".

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA