search
REKLAMA
News

Fan STAR WARS przemontował serial “Obi-Wan Kenobi” w dwuipółgodzinny film. Można go obejrzeć online

Twórca przemontowanej wersji uważa, że “Obi-Wan Kenobi” nie wykorzystał potencjału.

Łukasz Budnik

11 lipca 2022

REKLAMA

W czerwcu zakończył się miniserial Obi-Wan Kenobi, w którym tytułową rolę po latach powtórzył Ewan McGregor. Scenariusz produkcji został oparty na skrypcie stworzonym przez Stuarta Beattie’ego, który pisał go z myślą o filmie pełnometrażowym. Mało tego – Kenobi miał doczekać się całej trylogii, jednak plany pokrzyżowały słabe zarobki filmu Han Solo: Gwiezdne wojny – historie.

[maxbutton id=”1″ ]

Pomysł Beattie’ego na trylogię opierał się na tym, że każdy z filmów miał pokazać inny aspekt rozwoju Obi-Wana. Motywem przewodnim części pierwszej, przerobionej na serial, było: “Poddaj się woli Mocy. (…) Zostaw dzieciaka w spokoju”. W drugim mieliśmy zobaczyć, co sprawiło, że Obi-Wan dojrzał do decyzji, by w Nowej nadziei poświęcić się w walce z Vaderem. Choć planów tych nie udało się zrealizować, dzięki jednemu z fanów mamy okazję sprawdzić, jak Obi-Wan Kenobi mógłby wyglądać jako film.

Kai Patterson zmontował fragmenty sześciu odcinków w jeden pełnometrażowy film trwający 2,5h. Jak sam tłumaczy, zrobił to z powodu sympatii do materiału źródłowego i występów aktorskich w serialu. Patterson tłumaczy, że serial Disney+ ucierpiał z powodu nieudanego scenariusza, pełnego zbędnych scen, kiepskich dialogów i reżyserskich wyborów. Twórca zaznacza, że to jego interpretacja tego, jak poszczególne sceny mogłyby współgrać ze sobą w formie filmu i prosi, aby jego dzieło oglądały jedynie te osoby, które płacą za subskrypcję Disney+, nie chce bowiem odbierać nic twórcom serialu. Patterson w żaden sposób nie zarabia na stworzonym przez niego filmie.

Link do filmu i więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej Pattersona. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA