search
REKLAMA
News

EMMA STONE zagra potwora we współczesnej wersji FRANKENSTEINA

Weronika Lipińska

3 lutego 2021

REKLAMA

Yorgos Lanthimos i Emma Stone ponowie spotkają się na planie przy adaptacji powieści Biedne istoty autorstwa szkockiego pisarza Alasdaira Graya.

Biedne istoty to przewrotna powieść wydana na początku lat 90.: quasi-dokument z epoki wiktoriańskiej, pełen bardziej lub mniej jawnych aluzji literackich i historycznych. Autor przyznał, że inspirację zaczerpnął z Frankensteina Mary Shelley główna postać tak samo zrodziła się w pracowni naukowca. Historia opowiada o Belli Baxter, która chcąc uwolnić się od znęcającego się nad nią męża popełnia samobójstwo. Kobieta zostaje jednak przywrócona do świata żywych dzięki transplantacji mózgu jej nienarodzonego dziecka, które nosiła w chwili śmierci.  Stone wcieli się oczywiście w główną bohaterkę. Scenariusz napisze Lanthimos i Tony McNamara, z którym reżyser współpracował też przy Faworycie.

Emma Stone
Yorgos Lanthimos i Emma Stone na planie “Faworyty”.

Film wyprodukuje wytwórnia Searchlight Pictures, prace mają rozpocząć się jesienią tego roku, więc już w przyszłym możemy spodziewać się premiery. Nie jest to jedyna kobieca wersja klasycznej historii o Frankensteinie – czy raczej jego potworze – na horyzoncie. Będziemy mieli również okazję zobaczyć Scarlett Johansson w roli tytułowej w Bride, zainspirowanym Narzeczoną Frankensteina w reżyserii JamesaWhale’a z 1935 roku.

Yorgos Lanthimos zyskał popularność dzięki takim filmom jak Lobster, Zabicie świętego jelenia i Faworyta, za którą Olivia Coleman zdobyła Oscara w kategorii Najlepsza aktorka pierwszoplanowa.

Zdjęcie główne pochodzi z portalu joblo.com.
Weronika Lipińska

Weronika Lipińska

REKLAMA