search
REKLAMA
News

Elizabeth Debicki na planie THE CROWN kręci sceny ostatniego publicznego występu Diany

Piąty sezon The Crown zadebiutuje w listopadzie 2022 roku.

Łukasz Budnik

4 stycznia 2022

REKLAMA

Pod koniec lipca rozpoczęły się prace na planie piątego, przedostatniego sezonu popularnego serialu The Crown. Przy jego okazji po raz kolejny została wymieniona obsada. Rolę Elżbiety II zagra Imelda Staunton (wcześniej Claire Foy i Olivia Colman), zaś w księżną Dianę oraz księcia Karola wcielą się kolejno Elizabeth Debicki i Dominic West.

Akcja nowych odcinków przypadnie na lata 90. ubiegłego wieku. Twórcy podejmą takie tematy, jak rozwody księżnej Diany i księcia Karola oraz księcia Andrzeja i Sarah Ferguson. Oprócz Staunton, Debicki i Westa na ekranie zobaczymy Jonathana Pryce’a (książę Filip) oraz Lesley Manville (Małgorzata Windsor).

Poniżej nowe zdjęcia z planu, na których widzimy Debicki w roli Diany podczas jej ostatniego publicznego występu przed śmiercią. 3 czerwca 1997 roku Diana w londyńskim Royal Albert Hall obejrzała Jezioro łabędzie. Zmarła niecałe trzy miesiące później, 31 sierpnia.

Przypomnijmy też wcześniejsze oficjalne zdjęcia udostępnione przez Netflix:

Prace na planie potrwają jeszcze kilka miesięcy. Piąty sezon zadebiutuje w listopadzie 2022 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA