search
REKLAMA
News

ED SHEERAN był “o włos łonowy komara” od napisania piosenki do NIE CZAS UMIERAĆ

Ostatecznie utwór do “Nie czas umierać” zaśpiewała Billie Eilish.

Łukasz Budnik

21 października 2022

sheeran
REKLAMA

Nie czas umierać piosenkę z czołówki – No Time to Die – zaśpiewała Billie Eilish, jednak zanim to wokalistka rozpoczęła prace nad utworem, piosenkę do 25. Bonda rozpoczął pisać Ed Sheeran.

Popularny piosenkarz w programie “That Peter Crouch Podcast” stwierdził:

Byłem o je*any włos łonowy komara od stworzenia piosenki. Zmienili jednak reżyserów, scenariusz, i tyle. Ale chodziłem na spotkania i nawet zacząłem pisać ten utwór. (…) Jeśli jesteś angielskim wokalistą, to musi przyjść moment, gdy zechcesz stworzyć piosenkę do Bonda. Nie będę udawać, że utrata tej szansy nie bolała. Jeśli znów zwrócą się do mnie z propozycją, oczywiście się zgodzę.

Piosenka Eilish otrzymała Oscara, Złoty Glob i Grammy. Artystka napisała ją wraz ze swoim bratem, Finnasem O’Connellem. Nagrodę Akademii zdobyły też dwa wcześniejsze utwory z serii, śpiewane przez Adele (na potrzeby Skyfall) oraz Sama Smitha (do Spectre).

Nie czas umierać wyreżyserował Cary Fukunaga, zastępując w tej roli Danny’ego Boyle’a, który miał pracować nad projektem wraz ze scenarzystą Johnem Hodgem. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA