search
REKLAMA
News

CZARNOBYL. OTCHŁAŃ. Zwiastun rosyjskiego filmu o słynnej katastrofie

Łukasz Budnik

11 lutego 2020

REKLAMA

Czarnobyl od HBO i brytyjskiej stacji Sky okazał się jednym z największych serialowych hitów zeszłego roku, zachwycając zarówno widzów, jak i krytyków. Produkcja nie spotkała się jednak z ciepłym przyjęciem w Rosji, gdzie zarzucano przekłamanie i propagandowy charakter produkcji – jeszcze w czasie emisji rosyjska stacja NTV zapowiedziała realizację serialu będącego odpowiedzią na dzieło. To nie jedyna odpowiedź, jaką przygotowali Rosjanie. Do sieci trafił zwiastun filmu Czarnobyl. Otchłań.

Według opisu film przedstawi historię z perspektywy chłopaka, który zgłasza się do akcji ratunkowej po wybuchu reaktora ponieważ chce otrzymać od władzy mieszkanie na Krymie. Reżyserem jest Daniła Kozłowski, który ma na koncie też dokonania aktorskie, między innymi w Wikingach oraz Hardcore Henry. Budżet oszacowano na 690 milionów rubli, czyli około 42 milionów złotych.

Film trafi do rosyjskich kin 8 października. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA