search
REKLAMA
News

Colman Domingo w zwiastunie filmu RUSTIN. Premiera w tym roku na Netflixie

“Rustin” zadebiutuje w listopadzie.

Łukasz Budnik

28 sierpnia 2023

REKLAMA

Jedną z premier Netflixa zaplanowanych na ten rok jest Rustin, film opowiadający o Bayardzie Rustinie, działaczu ruchu praw obywatelskich, który był doradcą Martina Luthera Kinga i organizował Marsz na Waszyngton. Zobaczcie zwiastun.

W opisie od Netflixa czytamy:

Rustin był jednym z największych aktywistów, jakich kiedykolwiek znał świat. Rzucał wyzwanie autorytetom, nigdy nie przepraszał za to, kim był, w co wierzył ani kogo pragnął. I nie wycofał się. Tworzył historię, a w zamian został zapomniany.

W główną rolę wciela się Colman Domingo (Euforia), a obok niego na ekranie pojawią się m.in. Chris Rock, Jeffrey Wright, Da’Vine Joy Randolph, Bill Irwin, Gus Halper, Audra McDonald. W Martin Luthera Kinga wciela się Aml Ameen. Rustin zostało wyprodukowane przez firmę Higher Ground Productions założoną przez Baracka i Michelle Obamę, a reżyserią zajął się George C. Wolfe.

Premierę filmu wyznaczono na 17 listopada.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA