search
REKLAMA
News

BRITT EKLAND twierdzi, że dziś nie ma już Bond Girls. “Wszystko tworzy się tak, żeby kogoś nie urazić”

Britt Ekland zagrała u boku Rogera Moore’a.

Łukasz Budnik

22 czerwca 2023

REKLAMA

W serii o Jamesie Bondzie pojawiło się wiele tzw. “Bond girls” – jedną z nich zagrała Britt Ekland, która wcieliła się w Mary Goodnight w filmie Człowiek ze złotym pistoletem. W nowym wywiadzie z Metro, Ekland podzieliła się spostrzeżeniami na temat tego, jak ewoluowała seria.

Aktorka stwierdziła:

Nie ma już “dziewczyn Bonda”, teraz są “kobiety Bonda”. Mają dużo lepiej, bo powstają w czasach poprawności politycznej i #MeToo. Nie uważam jednak, żeby efekt końcowy był równie dobrą zabawą jak w naszych czasach – my byłyśmy ładne, miałyśmy dobre ciała i nie próbowałyśmy wyglądać seksownie, po prostu takie byłyśmy. Dziś wszystko tworzy się tak, żeby kogoś nie urazić. W naszym przypadku tak nie było. Zawsze chodziłyśmy w bikini wśród ubranych ludzi, ale taka była nasza praca. Z perspektywy poprawności politycznej, kobiety Bonda mają dziś lepiej, ale my się lepiej bawiłyśmy.

Urodzona w Szwecji Ekland od lat nie pojawia się na ekranie, nie licząc programów typu reality show – ostatnia pozycja w jej filmografii Search z 2006 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA