search
REKLAMA
News

BRENDAN FRASER wzruszony do łez podczas owacji dla “The Whale” w Wenecji. Jest nagranie

Fraser zbiera doskonałe recenzje za swój występ.

Łukasz Budnik

5 września 2022

REKLAMA

Po pięciu latach od mother! Darren Aronofsky powrócił z nowym filmem – The Whale, opartym na sztuce Samuela D. Huntera. Film zadebiutował na festiwalu w Wenecji.

Produkowany przez A24 film opowiada historię nauczyciela angielskiego (w tej roli Brendan Fraser, który odbierze za nią TIFF Tribute Award na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto), który zmaga się z otyłością – waży 272 kg – i próbuje na nowo nawiązać więź ze swoją nastoletnią córką.W 2021 roku Fraser opowiadał w wywiadzie, że film będzie czymś, czego jeszcze nie widzieliśmy, a jego charakteryzacja i kostiumy z pewnością na długo zostaną w pamięci widzów. Z kolei Hunter, który napisał także scenariusz do filmu, nazwał tę historię bardzo osobistą i wyraził radość, że dotrze ona do szerszego grona. Film otrzymał kategorię R.

Po pokazie w Wenecji film otrzymał sześciominutowe owacje na stojąco, podczas których Fraser był mocno wzruszony i ze łzami przytulał Aronosfky’ego. O aktorze już teraz mówi się w kontekście nominacji do Oscara. Fraser podczas kręcenia filmu codziennie spędzał nawet sześć godzin na fotelu do charakteryzacji. Potem mówił, że nakładane na niego warstwy były niekomfortowe do noszenia. W pojawiających się recenzjach krytycy wskazują, że to właśnie Fraser jest najlepszym elementem The Whale.

Nagrania z reakcją aktora zobaczycie poniżej:

Na brawa dla Frasera zareagował Dwayne Johnson – więcej tutaj.

Frasera w najbliższym czasie będzie można obejrzeć także w Killers of the Flower Moon Martina Scorsesego. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA