search
REKLAMA
News

Apple pokazał krótkie fragmenty filmu NAPOLEON z Joaquinem Phoenixem

“Napoleona” wyreżyserował Ridley Scott.

Łukasz Budnik

6 czerwca 2023

REKLAMA

Ponad dwadzieścia lat temu Joaquin Phoenix i Ridley Scott współpracowali ze sobą na planie Gladiatorateraz zaś połączyli siły przy okazji nowego widowiska historycznego – aktor wciela się w tytułową rolę w Napoleonie, filmie biograficznym poświęconym tej postaci. Przy okazji konferencji WWDC, Apple, które produkuje film, pokazało jego pierwsze fragmenty.

Napoleon ma być oryginalnym i osobistym spojrzeniem na władcę i jego drogę władzy, pokazanej przez pryzmat relacji z żoną Józefiną (w tej roli Vanessa Kirby, która zastąpiła Jodie Comer). Zamiarem twórców jest ukazanie na ekranie słynnych bitew Napoleona oraz jego nieustającej ambicji i zmysłu strategicznego, którymi cechował się jako przywódca i wizjoner.

Aby nakręcić film, twórcy odwiedzili m.in. Lincoln oraz Maltę, gdzie została zrealizowana sekwencja oblężenia Tulonu. Oprócz Phoenixa i Kirby, w filmie zobaczymy Tahara Rahima, który gra polityka Paula Barrasa. Scenariusz napisał David Scarpa.

Fragment z Phoenixem zobaczycie w zapisie konferencji (wideo uruchomi się w odpowiednim momencie):

Kolejną scenę zobaczymy w reklamie Apple Vision Pro (17 sekunda):

Produkcja najpierw zadebiutuje w kinach (22 listopada), a później trafi na Apple TV+.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA