search
REKLAMA
News

ANNE BOLEYN. Zwiastun miniserialu z JODIE TURNER-SMITH

Łukasz Budnik

14 maja 2021

REKLAMA

Trwa kampania promocyjna nadchodzącego dramatu psychologicznego skupiającego się na postaci Anny Boleyn, królowej Anglii w latach 1533-1536 i drugiej żony króla Henryka VIII, straconej za zdradę stanu. Tytułową rolę w serialu zagra Jodie Turner-Smith, znana m.in. z filmów Neon Demon oraz Queen & Slim.

Trzyodcinkowy serial ma opowiadać o ostatnich miesiącach życia Boleyn i jej zmaganiach aby zapewnić byt córce oraz zmierzyć się z patriarchatem. Autorką scenariusza jest Eve Hedderwick Turner, zaś reżyserią zajmie się Lynsey Miller. Do sieci trafił zwiastun produkcji.

Turner-Smith zapowiadała, że serial pokaże historię jednej z najbardziej kontrowersyjnych królowych i zagłębi się w jej silne strony przy jednoczesnym badaniu słabości i delikatności. Ma to być ludzka, uniwersalna historia.

Producentem wykonawczym serialu jest historyk Dan Jones, a dystrybutorem – Sony Pictures Television. W produkcji zobaczymy jeszcze m.in. Amandę Burton, Paapę Essiedu, Thalissę Teixeirę, Barry’ego Warda oraz Jamaela Westmana. Serial powstaje dla Channel 5, a premiera ma odbyć się jeszcze w maju.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA