search
REKLAMA
News

#DOBRA ZMIANA, czyli serial “Ucho Prezesa” już wkrótce

Rafał Oświeciński

2 stycznia 2017

REKLAMA

O ile nie znoszę współczesnych kabaretów, które na każdym kroku przegrywają ze stand-uperami w kwestii rozśmieszania, o tyle projekt Roberta Górskiego z Kabaretu Moralnego Niepokoju wygląda całkiem sympatycznie.

Oczywiście zwiastun serialu „Ucho Prezesa” jest zmontowany byle jak, a humor to coś na kształt ekranizacji popularnych memów, niemniej… Bardzo brakuje dobrej politycznej satyry w naszym kraju, szczególnie że rzeczywistość dostarcza dobra aż nadto. Humorystyczne kuksańce zapowiadanego serialu są czytelne, głównych bohaterów łatwo rozpoznać i tylko życzmy sobie dowcipów lotów wyższych niż np. w siermiężnym i chamskim spektaklu, jakim była niedawno „Szopka noworoczna” na TVP. Bo nie chodzi o to, w kogo biją, tylko jak i naprawdę da się robić dobrą zgrywę, która nie musi być grillowaniem jednej strony i wykorzystywaniem wazeliny w komentowaniu działań tej drugiej.

Poza tym, musimy przyznać to szczerze, jeśli już robić kabaret z polityki i polityków, to za cel obierając władzę, a nie strzelając w drugo- i trzecioplanowych bohaterów życia publicznego – tak było zawsze i na tym bazowały najlepsze kabarety, jak Tey czy Kabaret Olgi Lipińskiej. I “Ucho Prezesa” idzie tym tropem – na ile tutaj przesady, a ile samej prawdy, sami zdecydujcie… Serial internetowy zadebiutuje w przyszłym tygodniu.

Zwiastun:

Avatar

Rafał Oświeciński

Celuloidowy fetyszysta niegardzący żadnym rodzajem kina. Nie ogląda wszystkiego, bo to nie ma sensu, tylko ogląda to, co może mieć sens.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA