search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Świetny materiał zza kulis EDGE OF TOMORROW

Rafał Oświeciński

28 maja 2014

filmorgpl eotiko
REKLAMA

Już niedługo premiera “Na skraju jutra” (w najbliższy weekend w większości miast odbędą się seanse przedpremierowe), a światło dzienne ujrzał niezwykły materiał zza kulis tej produkcji. Niby nic, klasyczne behind-the-scenes, ale serce rośnie gdy widzi się oldschoolowy plan filmowy, na którym, co prawda, zielone tło łatwo zauważyć, jednak radość budzi rasowa pirotechnika, tradycyjne dekoracje i autentyczne, nieudawane zaangażowanie aktorów, przede wszystkim czysto fizyczne. Tom Cruise i Emily Blunt w pełnym rynsztunku biegają, skaczą, są rzucani na glebę, jakieś linki ciągną ich w różne strony – naprawdę fajnie to wygląda, tak staromodnie. Dzisiaj, w świecie produkcji SF, magicy od efektów specjalnych potrafią wyczarować wszystko: każde tło, każdy detal, zjawisko, nie mówiąc już o postaciach. Szacunek oczywiście się należy i nie można deprecjonować ich roboty, tym bardziej, że liczy się efekt finalny, nie metoda. Niemniej widok tego, jak Doug Liman kręci “Edge of Tomorrow”, powoduje, że bilet na weekendowy seans mam zaklepany (nie mówiąc o tym, że film zbiera świetne recenzje).

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_glOzaQhn5w

edge tomorrow pole5

Edge of Tomorrow Behind the Scenes 4 1200 110303365 10152547087097275 5885140299515830478 n santaclaritadiet barrymore olyphant blood desert

Avatar

Rafał Oświeciński

Celuloidowy fetyszysta niegardzący żadnym rodzajem kina. Nie ogląda wszystkiego, bo to nie ma sensu, tylko ogląda to, co może mieć sens.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA