search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Producent filmów o BATMANIE chciałby, aby MR. FREEZE dostał film w stylu JOKERA

Łukasz Budnik

5 października 2020

REKLAMA

Joker Todda Phillipsa to pierwszy w historii film w całości poświęcony genezie antagonisty Batmana, jednak zamaskowany bohater ma na tyle bogatą i zróżnicowaną galerię przeciwników, że z pewnością mogłoby powstać więcej podobnych produkcji. Swoją propozycję ma Michael E. Uslan, producent wszystkich współczesnych filmów poświęconych Batmanowi.

Podczas wirtualnego panelu “From Batman to Joker”, Uslan stwierdził że jest mnóstwo możliwości, aby zagłębić się w historię złoczyńców ze świata DC. Jego pierwszym wyborem byłby Mr. Freeze, postać, która na kartach komiksu zadebiutowała pod koniec lat pięćdziesiątych. Jako inspirację do ewentualnego filmu Uslan przytoczył jeden z odcinków animowanego serialu o Batmanie – Heart of Ice. Poznajemy w nim genezę Freeze’a i dowiadujemy się, że był naukowcem pragnącym znaleźć lek na chorobę swojej żony. Na skutek nieszczęśliwego wypadku jest zmuszony utrzymywać swoje ciało w niskiej temperaturze, aby przetrwać.

Uslan zapewnił jednak, że mówi to bardziej z perspektywy fana niż producenta. Aktualnie nie ma planów na film poświęcony Freeze’owi. Do tej pory tylko raz widzieliśmy tę postać na wielkim ekranie. W niesławnym Batmanie i Robinie zagrał go Arnold Schwarzenegger, a historia postaci przypominała tę z Heart of Ice. 

Chcielibyście, aby marzenie Uslana się spełniło? O którym przeciwniku Batmana chcielibyście zobaczyć film?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA