search
REKLAMA
Artykuły o filmach, publicystyka filmowa

Powrót do PRESSŁOŚCI #17 – „Czarownice z Eastwick”

Ewelina Świeca

21 lutego 2014

REKLAMA

whq4

FILM, nr 39, 1989 rok

W „Czarownicach z Eastwick” humoru i horroru jest pod dostatkiem. Autor w prezentowanej recenzji zwraca uwagę na mnogość cytatów oraz aluzji, jakimi wypełniono film: gdzie obyczaje i stan ducha zaczerpnięto z Johna Updike’a oraz oczywiste jest nawiązanie do czarownic z Salem. Film wart obejrzenia chociażby dla samej obsady: Jack Nicholson, Michelle Pfeiffer, Susan Sarandon oraz Cher – wybuchowa mieszanka aktorska w dość szalonej historii. Wiadomo, że Nicholson ze swoim wyrazem twarzy gra idealnie wszelkich wariatów, przerażających, dziwnych i tym podobnych osobników (tutaj dodatkowo jest „dojrzałym” uwodzicielem), jednak filmowe „czarownice” wcale nie odstają od niego poziomem swojego szaleństwa i obłędu, do tego kuszą różnorodnością urody.

Autor recenzji robi krytyczny przegląd „składników”, z jakich „przyrządzono” film. Zastanawia się też, dla kogo jest ta filmowa „mikstura” przeznaczona.

skanowanie0008


Jeśli macie materiały, które idealnie nadają się do tego działu, podeślijcie dobrej jakości skany oraz komentarz na adres wspolpraca@film.org.pl.

REKLAMA